Jak się spakować i nie zwariować, czyli o przeprowadzce od kuchni

Jak przechowywać buty bez potrzeby ich wyrzucania?
19 maja 2017
Korzyści z używania przestrzeni magazynowych dla biznesu
19 maja 2017
Show all

Jak się spakować i nie zwariować, czyli o przeprowadzce od kuchni

Kuchnia to zwykle najtrudniejsze miejsce do spakowania podczas przeprowadzki. Przed rozpoczęciem działań warto wszystko starannie zaplanować, co i w jakiej kolejności będziesz pakować. Czy będą to talerze i zawartość szuflad, czy tez artykuły spożywcze lub urządzenia AGD?

Na początku warto zrobić listę rzeczy i podzielić je na trzy grupy:

1. rzeczy przeniesione do nowego domu/mieszkania,

2. rzeczy do wyrzucenia,

3. rzeczy do umieszczenia w magazynie.

Po określeniu tego, co planujesz spakować, a co przenieść, staraj się trzymać określonej listy. Nie zmieniaj swoich wyborów. Twoje Zdecydowanie na pewno pozytywnie wpłynie na przeprowadzkę i usprawni ją.

Wskazówki

Jak przenieść kuchnię zaczyna się od zrozumienia, jak ją spakować. Trzymając się tych prostych zasad możesz zaoszczędzić czas i bezpiecznie przechować przedmioty w czasie transportu.

Najpotrzebniejsze rzeczy – spakuj w to pudełko niezbędne przedmioty, czyli takie, które będą potrzebne podczas pierwszego dnia w nowym domu. Upewnij się, że jest pudełko jest z dala od innych elementów wyposażenia kuchni, które pakujesz. Dla odróżnienia możesz je także oznaczyć kolorem.
Istotne mogą być np. kawa, herbata, płatki śniadaniowe dla dzieci, butelki wody lub inne artykuły spożywcze bez krótkiego terminu ważności. Do tej grupy zaliczają się także papierowe talerzyki, serwetki i sztućce.

Rzadziej używane przedmioty – spakuj je w dalszej kolejności. Do rzadziej używanych rzeczy należą m. in. książki do gotowania, akcesoria do pieczenia czy też odświętna zastawa.

Garnki i patelnie – po spakowaniu najważniejszych rzeczy warto zabrać się za naczynie do gotowania. Garnki i patelnie należy spakować na samym dole pudełek, ponieważ w ten sposób stworzą stelaż, na którym można postawić lżejsze przedmioty.

Naczynia – Podczas pakowania naczyń należy zachować większą ostrożność. Owiń każdy talerz np. folią bąbelkową czy papierem do pakowania, aby podczas przenoszenia ich zmniejszyć ryzyko potłuczenia. Ważne jest również, aby pudełka z naczyniami były całościowo wypełnione, dzięki czemu naczynia nie są w stanie przemieścić się wewnątrz podczas przenoszenia.

Artykuły spożywcze – niektóre z nich trafią do pudełka na podstawowe rzeczy, ale pozostałe powinny być spakowane razem, aby ułatwić rozpakowywanie i porządkowanie nowej kuchni po przeprowadzce. Wszystkie nietrwałe przedmioty powinny być pakowane w podobne kategorie, a także torby na kanapki, pojemniki na żywność i inne produkty.
AGD – wreszcie, po załadowaniu wszystkich elementów kuchennych, przygotuj urządzenia do przenoszenia urządzeń kuchennych. Zabezpiecz je przy pomocy kartonów. Pakuj je razem z potrzebnymi akcesoriami, aby podczas przeprowadzki nic nie zaginęło.

Przenoszenie kuchni zaczyna się od właściwego planowania i pakowania. Dzięki oznaczeniu konkretnych rzeczy do przenoszenia zgodnie z podanymi wskazówkami zaoszczędzisz czas i bezpieczne przechowasz kuchenne przedmioty. Zanim jednak przeprowadzisz się do nowego domu, możesz zaoszczędzić dodatkową przestrzeń tworząc w nowym domu, umieszczając niektóre elementy kuchenne w magazynie. To rozwiązanie mogło być pomocne w przechowywaniu urządzeń, które mogą nie pasować do nowej kuchni. Może to być również świetnym rozwiązaniem dla urządzeń i innych elementów kuchennych, które są w dobrym stanie.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania związane z przechowywaniem i przenoszeniem kuchni, nasi pracownicy chętnie Ci pomogą. Nasz przyjazny i kompetentny zespół pomoże Ci znaleźć spersonalizowaną przestrzeń, która pozwoli Ci przechować potrzebne rzeczy po przeprowadzce czy też tymczasowo je przechować.

Comments are closed.

Call Now Button