Biznes sezonowy, czyli imprezy dla dzieci w plenerze

Sezonowy biznes – imprezy plenerowe i przechowanie mebli
24 maja 2019
Lato czeka, a Ty…przygotuj się na sezon targowy
14 czerwca 2019
Show all

Biznes sezonowy, czyli imprezy dla dzieci w plenerze

Możemy wskazać dwa okresy, gdy rodzice odczuwają totalny zawrót głowy w związku z ilością imprez dla dzieci. To grudzień oraz czerwiec. Grudzień to czas, gdy w przedszkolach i szkołach odbywają się tzw. jasełka. Czerwiec przebiega pod znakiem kończącego się roku przedszkolno-szkolnego. W obu przypadkach rodzice są bardzo zaangażowani w organizację wydarzeń dla dzieci.

W wielu placówkach edukacyjnych pod koniec maja i na początku czerwca odbywają się imprezy plenerowe. Najczęściej  jest to piknik lub festyn rodzinny z dodatkowymi atrakcjami. Imprezom tego typu sprzyja słoneczna pogoda i duża chęć uczestników do przebywania na powietrzu. Rodzice mogą już odetchnąć z ulgą. Na początku czerwca uczniowie zwykle znają już swoje oceny końcowe, a zajęcia mają bardziej luźny charakter. W przedszkolach jest pod tym względem jeszcze lepiej, bo nie ma presji wynikającej z wystawiania ocen. W wielu miejscach rok przedszkolny kończy się już w pierwszej połowie czerwca. Gdy rodzice nie muszą czekać do końca roku szkolnego, często wcześniej decydują się na wakacyjny wyjazd.

Jak każda impreza plenerowa, także wydarzenie organizowane dla dzieci wymaga odpowiedniego sprzętu. Mowa tu przede wszystkim o ulubionych przez dzieci nadmuchiwanych ogromnych zamkach, na których można poskakać i spożytkować energię. Ważnym elementem imprezy plenerowej są też coraz częściej stoiska, przy których dzieci mogą wykonać coś samodzielnie – biżuterię czy inne ozdoby. Oczywiście, w gronie atrakcji nie może też zabraknąć fotobudki, stoisk z watą cukrową, hot-dogami czy czekoladową fontanną.

Te wszystkie sprzęty zajmują dużo miejsca – nie tylko w plenerze, podczas imprezy. Trzeba je gdzieś przechować i nie mówimy tu o magazynowaniu ich poza sezonem. To wiadoma sprawa. Co jednak zrobić, jeśli masz przerwę pomiędzy zaplanowanymi w kalendarzu kolejnymi imprezami i musisz gdzieś pomieścić sprzęty?

Spodziewamy się, że jeśli prowadzisz taki biznes sezonowy, od tygodni nie możesz opędzić się od zapytań o organizację imprez, a Twój kalendarz pęka w szwach. Dla Ciebie to tzw. wysoki sezon. Skupiasz się na swoim biznesie, który jest wystarczająco wymagający. Firmy lub osoby zamawiające obsługę imprezy chcą mieć pewność, że wszystko będzie na tip-top. Jeszcze przed samą imprezą mogą kontaktować się, aby ustalić, czy aby na pewno o wszystkim pamiętasz.

Zakładamy, że nie potrzebujesz kolejnego wyzwania. Nie musisz zastanawiać się, „gdzie przechowam wszystko po imprezie?” Możesz ułatwić sobie życie. Zainstaluj aplikację mobilną Przechowamy Wszystko. Sprawdź, jakie powierzchnie są do dyspozycji i ile będzie kosztować Cię przechowanie sprzętów.

Gdy już załatwisz tę kwestię, możesz ze spokojem rzucić się w wir organizowania kolejnej ekscytującej i niezapomnianej imprezy plenerowej.

Tagi: magazyn warszawa, magazyn samoobsługowy, wynajem magazynów warszawa

Comments are closed.