Przedświąteczne przygotowania w domu z dziećmi – jak sobie radzić?
17 kwietnia 2019
Sezonowy biznes – imprezy plenerowe i przechowanie mebli
24 maja 2019
Show all

Co robimy w sezonie majówkowym?

Od początku wiosny pogoda jest łaskawa, jeśli chodzi o poziom temperatur. Można nawet powiedzieć, że w kwietniu zaliczyliśmy spektakularny skok do następnej pory roku, pomijając typowo wiosenną aurę (jeśli jeszcze o czymś takim możemy mówić).

Zaczyna się czas majówek. Zgodnie z definicją słownika języka polskiego PWN, „majówka” ma dwa znaczenia – jedno z nich to „wycieczka za miasto wiosną lub latem”. Co ciekawe – zgodnie z tą definicją wcale nie musi być to wycieczka dokładnie w maju.

Szykują się więc wyjazdy na działki, a sklepy ogłaszają początek „sezonu grillowego”. To dobra pora, aby wyciągnąć z komórek piwnicznych, garaży czy drewutni sprzęt do grillowania. Posiadacze domów lub domków na działkach zabierają się za odkurzenie oraz odczyszczenie mebli ogrodowych. Te przydadzą się nie tylko na majówkę, ale też na zbliżające się długie letnie wieczory.

Badanie Provident Polska pokazuje, że ponad 80% Polaków spędzi „długi weekend majowy” w domu, a także zapraszając znajomych lub ich odwiedzając. Pozostając u siebie, można wykorzystać ten czas w aktywny i pożyteczny sposób. Tym bardziej, że wiosna skłania do porządkowania oraz majsterkowania, choć to słowo dzisiaj coraz częściej zastępowane jest angielskim skrótem „diy” („do it yourself”).

 

Własnoręcznie wykonane meble ogrodowe

Meble ogrodowe można wykonać samodzielnie, wykorzystując drewniane palety. Nieocenionym źródłem takich inspiracji jest Pinterest, gdzie znaleźliśmy kilka ciekawych propozycji.

W zależności od ilości wolnego czasu, motywacji oraz zdolności do robót manualnych i technicznych, można pokusić się o samodzielne wykonanie bądź zestawu mebli, bądź pojedynczych – najbardziej potrzebnych sztuk.

Tagi: małe magazyny do wynajęcia warszawa, magazyny warszawa, magazyn warszawa

Zestaw mebli to m.in. niski stolik plus ławy, w których dzięki tekstylnym podkładkom wydzielono siedziska. Innym ciekawym sposobem na ogrodowy mebel z palet jest szafka, w której oraz na której zmieszczą się akcesoria niezbędne do grillowania i obsługi gości.

Przydatnym meblem w ogrodzie – szczególnie w zadaszonej altance – może okazać się zlew. W tej wersji został zamocowany na stelażu z palet. Można byłoby się pokusić o dodanie do niego paru przydatnych kuchennych akcesoriów, a także relingu, który umożliwiłby m.in. suszenie naczyń lub pomieszczenie drobnych sprzętów.
Dla tych, którzy chcieliby zacząć od czegoś o mniejszych gabarytach, dobrą opcją może być ta propozycja. Meble można wykorzystać w dwojaki sposób – jako niskie stoliki lub siedziska. Kolorowe stoliki mogą być też dobrą inspiracją dla rodziców, którzy urządzają urodziny dzieci w swoim własnym ogrodzie. Te meble można łatwo przechować w składziku lub drewutni, na przykład układając je na sobie (oczywiście, nie za wysoko, aby taka piętrowa wieża nie runęła).
Przydatna wskazówka dla nie-majsterkowiczów: dobrym pomysłem jest zakup mebli po sezonie, ze względu na duże rabaty. Zakup poza sezonem i przechowanie mebli ogrodowych w magazynie samoobsługowym może być bardziej opłacalne niż kupowanie ich właśnie teraz.
Życzymy Wam udanych weekendów majowych – niezależnie od tego, czy spędzicie je siedząc na meblach kupionych w sklepie lub zrobionych własnoręcznie! 😊

Comments are closed.