Gdzie przechować sprzęt po sezonie zimowym

Prezenty – jak je ukryć przed dziećmi?
11 grudnia 2018
Ostatni dzwonek na zdemontowanie świątecznej choinki
30 stycznia 2019
Show all

Gdzie przechować sprzęt po sezonie zimowym

Optymiści powiedzą, że wreszcie zawitała do nas zima – szczególnie w górach. Pesymiści skrzywią się, że śnieg zalega na chodnikach, a jezdnie są oblodzone.

Jedno jest pewne – to dobra pora na narty! Miłośnicy biegówek – których przybywa na terenach płaskich (chociażby w okolicach Warszawy) – mieli okazję korzystać (i zapewne skorzystają jeszcze) z dobrodziejstw zaśnieżonych pól lub ścieżek leśnych. Mieszkańcy terenów pagórkowatych lub górzystych mogą cieszyć się w czasie wolnym aktywnością na pobliskich stokach. Niektórzy mają tyle szczęścia, że mogą relaksować się na nartach także w tygodniu, po dniu pracy. Jest to szczególnie przyjemne, gdy w ciągu dnia faktycznie „dostaliśmy w kość”. Parę zjazdów bez tłoku i czekania w kolejce i już robi się człowiekowi lepiej!

Temat narciarski jest aktualny, ponieważ styczeń i luty to miesiące ferii i wyjazdów na obozy sportów zimowych lub rodzinne eskapady na narty czy snowboard.

Może jeszcze o tym nie myślisz, ale już teraz zastanów się, co zrobisz z deską lub „deskami” (nartami) i butami po sezonie. Niedługo bowiem zadasz sobie pytanie: „gdzie przechować sprzęt narciarski”.

Jeśli chodzi o przechowywanie, chętnie posłużymy pomocą – w „teorii i praktyce” 😊

Zwróć uwagę na dwie kluczowe i jednocześnie uniwersalne – niezależne od sprzętu – kwestie odnośnie do przechowywania: jak i gdzie.

  • Jak przechowywać narty?

Na SkiForum znaleźliśmy pytanie, czy narty należy przechowywać pionowo lub poziomo. Forumowicze wypowiadali się różnie, nie krytykując żadnej z form. Zwracali uwagę, że narty powinny być nasmarowane i naostrzone, a także ułożone ślizgami na zewnątrz.
Niektórzy podkreślali, że przechowują narty w specjalnych pokrowcach, żeby się nie zakurzyły 😊

  • Gdzie przechowywać sprzęt narciarski czy snowboardowy?

Jeśli masz do dyspozycji większe mieszkanie lub dom, zapewne nie będzie to dla Ciebie kwestia problematyczna. Wygospodarujesz odpowiednią przestrzeń w suchym pomieszczeniu: kotłowni, schowku pod schodami czy na strychu. Co do piwnicy czy garażu, to doświadczeni miłośnicy jazdy na śniegu, którzy kochają swój sprzęt, odradzają przechowywanie go w tych miejscach. Nie jest to dobry pomysł, ponieważ „rdza zacznie nam dbać o krawędzie” (cytujemy sformułowanie ze SkiForum, ponieważ bardzo nam się ono spodobało). Przy okazji szukania informacji na forum dowiedzieliśmy się, że osoby traktujące sprzęt prawie jak domowników wydzielają mu odpowiednie i komfortowe miejsce nawet w sypialni 😊

Wracając do przechowywania sprzętu – jeśli nie masz odpowiedniej przestrzeni lub nie chcesz „zagracać” sypialni, możesz zdecydować się na przechowanie nart, butów narciarskich czy deski snowboardowej w magazynie typu self storage. Ta opcja zyskuje coraz więcej chętnych – na forach dyskusyjnych można znaleźć już osoby, które pozytywnie wyrażają się na temat warunków przechowywania w magazynie samoobsługowym. Do nas również zgłaszają się właściciele sprzętu (narciarskiego i snowboardowego), którym zależy na odpowiednich warunkach do jego przechowywania.

Zalety przechowywania sprzętu narciarskiego lub snowboardowego w naszym magazynie to:

  • oszczędność miejsca w Twojej przestrzeni mieszkalnej,
  • rozmiar boksu dopasowany do wielkości przechowywanych rzeczy,
  • odpowiednie warunki do przechowywania: suche, czyste i ocieplane miejsce.

Zapytaj nas lub zarezerwuj swój boks za pomocą formularza lub pisząc do nas wiadomość.

Comments are closed.