Oszczędzaj swój czas z aplikacją PW Self Storage!
28 marca 2019
Przedświąteczne przygotowania w domu z dziećmi – jak sobie radzić?
17 kwietnia 2019
Show all

Odchudzanie mieszkania na wiosnę – mniej gabarytów?

Zima ma się ku końcowi – pomału w powietrzu czuć wiosnę, a słońce przygrzewa i zachęca do większej aktywności. Pewnie częściej wychodzisz na zewnątrz i powoli czujesz większą motywację do działania. Reklamy będą Cię kusić, aby zadbać o siebie na wiosnę – kupić nowe buty, kosmetyki czy odzież. Firmy produkujące wyposażenie dla domu zaczną nęcić rabatami – w końcu trzeba też odnowić oblicze domu lub mieszkania.

Na dodatek przełom zimy i wiosny to czas, gdy firmy wywożące śmieci także motywują do porządkowania wnętrz. Wtedy odbywa się wywóz tzw. gabarytów, czyli śmieci, które nie mieszczą się do standardowych pojemników i nie są odbierane przez firmy w ciągu roku. Taka okazja do pozbycia się niechcianych starych mebli czy pozostałości po remoncie zdarza się rzadko w ciągu roku. Oczywiście, zawsze można samodzielnie zamówić kontener. Wtedy trzeba jednak poświęcić czas na znalezienie firmy, umówienie odbioru oraz samodzielnie sfinansować koszty wywozu gabarytów. Poza tym, nie zawsze da się zapełnić cały kontener, a szkoda płacić za pojemnik, który jest częściowo pełny.

Zanim poddasz się namowom sklepów oferujących meble w żywych wiosennych kolorach, przyjrzyj się temu, co masz w domu. Może patrzysz na ten dobytek przez pryzmat swojego znudzenia tym, co masz? Meble czy sprzęty po prostu Ci się „opatrzyły”, a tak naprawdę są w dobrym stanie? Może wystarczyłoby po prostu oddać je do renowacji, aby zyskały nowy wygląd?

Jak widać po programach telewizyjnych „Dorota Was urządzi” czy „Zgłoś remont”, czasami warto pomyśleć o ponownym zagospodarowaniu mebli i sprzętów. Taka jest też idea homestaging, czyli „podrasowania” wnętrz, aby zmienić ich wygląd i np. wynająć lub sprzedać z większym zyskiem.

Recyckling domowego dobytku może też być hobby. W Internecie znajdziesz wiele porad, jak odnowić stare meble. Jeśli masz do tego „smykałkę”, możesz przekształcić to w regularny biznes – szczególnie, gdy wiesz, w których miejscach wyszukiwać „perełki” (najlepiej tam, gdzie nikt nie spodziewa się znaleźć wartościowych rzeczy).

Po inwentaryzacji domowego dobytku może stwierdzisz, że trudno Ci rozstać się z jakimiś szczególnie ważnymi meblami lub sprzętami. Jednocześnie możesz nie mieć czasu lub środków na to, aby zająć się ich odrestaurowaniem.
Co w takiej sytuacji?
Zamiast wystawiać mebel do sprzedaży lub utylizować go w kontenerze, możesz wykorzystać nasz samoobsługowy magazyn. W zależności od gabarytów, przechowasz ważny dla Ciebie sprzęt w miejscu, w którym nie ulegnie zniszczeniu. Będzie bezpieczny ze względu na warunki – suche pomieszczenie o odpowiedniej temperaturze.

Przygotuj się na wiosnę i zamów swój boks w self-storage. Nie przychodź do nas, ściągnij aplikację PW. A z domu wyjdź na spacer, rower lub pobiegać! Na wiosnę warto trochę odchudzić nie tylko mieszkanie, ale i siebie 😊

Tagi: przechowalnia rzeczy warszawa, przechowalnia rzeczy warszawa ceny, przechowywanie rzeczy warszawa

Comments are closed.