Prezenty – jak je ukryć przed dziećmi?

Gadżety świąteczne w magazynie
21 listopada 2018
Gdzie przechować sprzęt po sezonie zimowym
15 stycznia 2019
Show all

Prezenty – jak je ukryć przed dziećmi?

Czy pamiętasz z dzieciństwa, jak to było z prezentami? Czy spokojnie pisałeś list do Świętego Mikołaja i czekałeś na to, co przyniesie? Czy parę dni przed uroczystością z niecierpliwością wierciłaś się i zadawałaś rodzicom pytanie, co dostaniesz na „gwiazdkę”?

Jeśli wraz ze zbliżaniem się kolacji wigilijnej podejmowałeś kroki, żeby wytropić świąteczne podarunki, koniecznie przeczytaj ten wpis. Ma on zabarwienie humorystyczne, bo chcemy przyczynić się do rozluźnienia gorączkowej atmosfery świątecznych przygotowań. Mamy nadzieję, że ten tekst przywoła w Twojej pamięci ciepłe wspomnienia. Może będą to humorystyczne historie, którymi zechcesz się podzielić przy świątecznym stole?

Jeśli masz w rodzinie małe dzieci, nie musisz sobie zaprzątać głowy kwestią bezpieczeństwa prezentów. Maluchy wierzą w Mikołaja i…całe szczęście, że przynajmniej one tak mają

Niestety, większe pociechy wykazują się daleko posuniętym sceptycyzmem w tej kwestii. Ta dziecięca wiara mija im bezpowrotnie, w czym na pewno pomaga uświadomienie „jak jest” przez rówieśników („czy naprawdę myślałeś, że prezenty przynosi Święty Mikołaj?”).

Istnieje więc realne zagrożenie, że taki żądny odkryć nastolatek (być może mając jeszcze w pamięci książki z serii Biura Detektywistycznego Lassego i Mai) prędzej czy później wpadnie na trop skrzętnie skrywanej niespodzianki. Może Ci się wydawać, że w tym roku ponownie wykorzystasz standardową i sprawdzoną do tej pory skrytkę – uważaj, bo możesz się mylić! Może nieco naiwnie zakładasz, że nikt nie domyśli się, gdzie znajduje się ta „sprawdzona przez tyle lat niesamowicie sprytna prezentowa kryjówka”? Lepiej miej się na baczności i obserwuj, czy w domu nie zamieszkał „prezentowy detektyw”. To bardzo aktywny i przebiegły gatunek człowieka.

Wracając do przechowywania prezentów – szczególnych trudności przysporzyć Ci mogą duże przedmioty typu traktor, domek dla lalek, kuchnia do zabawy czy perkusja elektroniczna. Duże pudło trudno jest dobrze zakamuflować – szczególnie, gdy do dyspozycji masz ograniczoną przestrzeń mieszkalną, w której każdy metr kwadratowy jest na wagę złota.

Jeśli chcesz kupić większy gabarytowo podarunek, możesz zmniejszyć ryzyko przypadkowego lub zamierzonego odkrycia i kupić go tuż przed Wigilią. Nie polecamy tej strategii – po pierwsze, ryzykujesz stres z powodu ewentualnego braku tego konkretnego prezentu w sklepie, a po drugie – „w pakiecie” z prezentem dostajesz nerwy spowodowane kolejkami osób kupujących prezenty na ostatnią chwilę.

Co jest alternatywą? Możesz wynająć u nas jeden z małych boksów, do którego przetransportujesz paczkę prosto ze sklepu. Podstawowa zaleta jest taka, że nie narazisz się na przypadkowe odkrycie wielkiego pudła w bagażniku, na szafie, w garderobie lub garażu.

Życzymy Ci udanych zakupów, a dzieciom – radości z prezentów, które do końca pozostają niespodziankami!

Comments are closed.