Przeprowadzka a przechowanie cennych przedmiotów

Rower – gdzie go przechować w sezonie jesienno-zimowym?
16 października 2019
Ludzka „natura zbieracza” a przechowywanie rzeczy
25 listopada 2019
Show all

Przeprowadzka a przechowanie cennych przedmiotów

Magazyn self-storage to nie tylko miejsce, gdzie przechowuje się rzeczy. Korzystanie z takiej formy przechowania wiąże się z określoną sytuacją życiową.

Większość klientów korzysta z płatnej usługi przechowania w momencie zmiany miejsca zamieszkania. Wiemy to z rozmów z naszymi najemcami. Może się to wiązać z różnymi zdarzeniami: przeprowadzką do nowego wynajmowanego mieszkania, do nowo wybudowanego domu lub wyjazdem na dłuższy czas. Wiemy też, że nie zawsze musi to oznaczać euforię lub przyjemność – czasem są to trudne sytuacje życiowe.

Niezależnie od wydarzenia, które pcha Cię do myśli o wynajmie magazynu, staniesz przed ważnym dylematem. Pojawia się on podczas przeprowadzki, gdy trzeba posortować zgromadzony dobytek. Wówczas rozważasz, czy dana rzecz będzie Ci przydatna w nowym miejscu lub z jakiego innego powodu chcesz ją zachować. Takimi przedmiotami mogą być obrazy, rzeźby czy inne elementy dekoracyjne, a nawet nieduże meble. Nie mówimy o antykach, które kosztują fortunę. Chodzi o przedmioty, które mają znaczenie sentymentalne dla Ciebie. Dla jednej osoby będą to pamiątki rodzinne, a dla kogoś innego – przedmioty otrzymane lub kupione w ważnym momencie jego życia.

Jeśli kolekcjonujesz nietypowe przedmioty i nie masz dla nich miejsca pod nowym adresem, możesz obawiać się o ich stan podczas przeprowadzki. Pracownicy firmy przeprowadzkowej mogą niechcący dokonać uszczerbku w Twoich drogocennych przedmiotach. Na pewno nie nastraja to do miłego myślenia o początku nowego etapu życia. Z drugiej strony, kto ma czas i chęć, aby przy przeprowadzce zajmować się ustalaniem winnego oraz sposobu zadośćuczynienia?

Jeśli wiesz już, które rzeczy są dla Ciebie szczególnie cenne, zastanów się nad ich przechowaniem na czas przeprowadzki. Jeśli chcesz uniknąć stresu związanego ze stanem wartościowych dla Ciebie przedmiotów, spisz listę i zorientuj się, ile miejsca możesz potrzebować na ich przechowanie. Następny krok to zbadanie dostępnych możliwości, np. ulokowania ich wśród rodziny czy przyjaciół albo płatnego przechowania w magazynie.

Zalety przechowania cennych przedmiotów w magazynie
Porównajmy te opcje pod kątem ważnych czynników, a wyraźnie zobaczysz zalety wynajmu magazynu samoobsługowego.
Wszystkie rzeczy znajdują się w jednym miejscu. Przekazując poszczególne paczki lub przedmioty rodzinie czy przyjaciołom musisz pamiętać, która paczka wylądowała u kogo. Ten problem nie istnieje w przypadku wynajmu powierzchni magazynowej.
Masz pewność, że przedmioty są przechowywane w odpowiednich warunkach pod względem wilgoci i temperatury oraz szczelności pomieszczenia. W pomieszczeniu magazynowym nie ma także dopływu światła słonecznego, co jest to szczególnie ważne w przypadku obrazów (nie wyblakną pod wpływem słońca).
Dzięki własnej spersonalizowanej karcie magnetycznej masz dostęp do swoich rzeczy w dowolnym czasie w ciągu doby. Nie musisz dzwonić i umawiać się na konkretną godzinę, jak w przypadku przechowywania rzeczy u kogoś z rodziny czy znajomych. Jeśli rodzina lub przyjaciel wyjedzie na dłużej i nie zostawi Ci kluczy do mieszkania, zablokuje Ci dostęp do rzeczy.

Co możesz z tym zrobić, jeśli właśnie planujesz przeprowadzkę?

Zrób spis wartościowych rzeczy, ustal ich wymiary i napisz do nas. Zaproponujemy Ci najlepszą opcję do przechowania Twoich wartościowych przedmiotów.

Możesz też wynająć boks samodzielnie, za pomocą aplikacji mobilnej PW self storage na Google Play lub na App Store.

Comments are closed.