Rower – gdzie go przechować w sezonie jesienno-zimowym?

Wrzesień – czas studenckich przeprowadzek
26 września 2019
Przeprowadzka a przechowanie cennych przedmiotów
25 października 2019
Show all

Rower – gdzie go przechować w sezonie jesienno-zimowym?

Okres od późnej wiosny do wczesnej jesieni to świetny czas na uprawianie aktywności „na świeżym powietrzu”, jak to się kiedyś mówiło. Dziś możesz nie zgadzać się z tym określeniem, bo jesienią powietrze nie jest aż tak czyste. Zamiennie posłużymy się więc inną nazwą – „aktywności outdoorowe” 😊

Polska rowerami stoi, a właściwie…jeździ

Badania ARC Rynek i Opinia przeprowadzone na początku 2019 r. wskazują, że najpopularniejszym sportem wśród Polaków jest jazda na rowerze. [1]Uprawianie tej aktywności zadeklarowało ogółem 38% badanych. Chociaż w najmłodszej grupie (18-24 lata) przewagę zyskało bieganie, wśród badanych powyżej 25. roku życia zdecydowanie dominował rower. Najwięcej amatorów jazdy na rowerze to osoby pomiędzy 35 a 44 rokiem życia.

Jak się okazuje, pod względem rocznej liczby kupionych rowerów Polacy plasują się tuż za takimi krajami, jak Włochy, Niemcy czy Holandia. Średnio Polacy wydają na rower około dwa tysiące złotych. [2]

Jest też relatywnie niewielkie, ale stale rosnące grono osób, które fascynują się jazdą rowerową i regularnie trenują.  Często startują w zawodach – w połączeniu z pływaniem czy bieganiem. Tych kolarskich amatorów można spotkać w okolicach większych miast – szczególnie w weekendowe poranki, gdy pokonują dłuższe trasy. Jeśli jesteś bacznym obserwatorem, zauważysz, że dysponują oni lepszym sprzętem rowerowym. Osoby startujące w zawodach amatorskich inwestują nie tylko w rower, ale także w wyposażenie dodatkowe, które wpływa na osiągane wyniki.

Miło byłoby jeszcze pojeździć rekreacyjnie lub „przycisnąć” podczas treningu, ale sezon rowerowy dobiega końca. Dni stają się coraz chłodniejsze i krótsze, co zniechęca do wyjścia na zewnątrz. W październikowe czy listopadowe wieczory kubek gorącej herbaty i koc zyskują przewagę nad aktywnością fizyczną na zewnątrz 😊

Rower w (sezonowym) zawieszeniu…

Póki co, rower trzeba odłożyć na bok. Jak zwykle w przypadku sportu, który wymaga „gabarytowego” sprzętu, pojawia się pytanie, „gdzie go przechować”?

Pomysłów na wygospodarowanie miejsca na rower jest mnóstwo. Sięgnęliśmy do Pinterest, aby zaprezentować Ci parę najciekawszych aranżacji w przestrzeni domowej.

Rower może być elementem wyraźnie wyeksponowanym w pokoju, na przykład w większej wnęce szafy – tuż obok półek z książkami. Możesz go przymocować tak, aby nie zwracał na siebie uwagi na pierwszy rzut oka, jak na zdjęciu, w którym wisi nad drzwiami. Możesz go zawiesić w przedpokoju – tak, jakby był gotowy do użycia i wręcz oczekiwał na czas przejażdżki. Wszystko zależy od Twoich potrzeb oraz podejścia. Taki rower treningowy ma duże znaczenie dla właściciela (lub właścicielki) i może nawet urosnąć do miana „członka rodziny”, gdy stanowi kluczowy element życia w sferze aktywności fizycznej.

Nie będziemy już wspominać o tym, że rower znajdzie należne mu miejsce w garażu lub miejscu garażowym. Zawieszenie go na ścianie lub postawienie obok samochodu nie jest problemem. W przypadku garażu upewnij się, czy masz odpowiednie warunki do przechowania roweru (szczególnie, jeśli jest dużo wart), np. jeśli chodzi o poziom wilgoci.

Alternatywa dla zawieszania roweru

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomnieli o tym, że u nas też znajdziesz miejsce na swój drogocenny rower. Zapewnimy mu dobre warunki na zimę, bo w naszych boksach jest sucho i ciepło. Przechowasz rower u nas do następnego sezonu, który już za parę miesięcy!

Rower zmieści się już w naszym boksie o wymiarach 1 m2 lub – jeśli chcesz dorzucić jeszcze inne sprzęty „przy okazji” – w boksie 2 m2.

Jak możesz zarezerwować boks?

  • Skontaktuj się z nami przez formularz – otworzy się po kliknięciu w link z metrażem boksu

lub

  • pobierz aplikację mobilną „PW self storage” ze sklepu Play lub App Store.

Comments are closed.