Sezonowy biznes – imprezy plenerowe i przechowanie mebli

Co robimy w sezonie majówkowym?
6 maja 2019
Biznes sezonowy, czyli imprezy dla dzieci w plenerze
3 czerwca 2019
Show all

Sezonowy biznes – imprezy plenerowe i przechowanie mebli

Maj i czerwiec to nie tylko czas wyjazdów, ale także imprez w plenerze. Wielu rodziców planuje w tym czasie przyjęcia komunijne lub urodzinowe dzieci. Ze względu na piękno przyrody, soczystą zieleń oraz majową aurę dużą popularnością cieszą się imprezy w stylu „garden party”.

O ile przyjęcie urodzinowe młodszych dzieci to impreza o dość „luźnym” charakterze, o tyle organizacja przyjęcia komunijnego wiąże się z koniecznością zapewnienia określonego stylu imprezy. Dlatego bardzo istotne jest to, w jakim miejscu odbędzie się to wydarzenie.

Obiad komunijny może odbyć się w restauracji – szczególnie takiej, która dysponuje przestrzenią w ogrodzie. Coraz więcej restauracji oferuje gościom możliwość skorzystania z takiej możliwości. W sezonie wiosennym zwykle działają już ogródki restauracyjne, więc jest to dość popularne rozwiązanie. Jest to szczególnie dobra opcja, gdy obiekt jest położony poza miastem. Dla zamawiających jest to także bardzo wygodny wybór, ponieważ wymaga jedynie ustalenia liczby gości oraz wyboru potraw z menu.

Część osób decyduje się na inne rozwiązanie – organizację obiadu komunijnego we własnym ogrodzie. Ta opcja jest nieco bardziej wymagająca. Wiąże się z zaaranżowaniem przestrzeni wokół domu, a często także w jego wnętrzu.

Imprezy plenerowe – gdzie przechować potrzebne meble i sprzęty?

Jeśli jesteś „po drugiej stronie”, to znaczy prowadzisz restaurację lub firmę eventową, masz nieco inne dylematy niż osoby zamawiające u Ciebie obsługę. Jednym z ważnych dla Ciebie zagadnień jest zapewnienie odpowiedniej przestrzeni do przechowania mebli używanych na potrzeby takich imprez. Jeśli organizujesz imprezy w sezonie jako firma cateringowa, ten temat będzie Cię także dotyczyć. W zależności od tego, jakie wydarzenia obsługujesz, możesz zwrócić się do nas w tych kwestiach. Chcemy zaznaczyć tutaj tylko podstawowe zagadnienia – te bardziej szczegółowe zawsze omawiamy z klientami indywidualnie.

Jeśli dopiero zaczynasz działać w tym biznesie, musisz liczyć się z potrzebą zapewnienia miejsca do  przechowywania podstawowych mebli. Wraz z rozwojem Twojego biznesu ten metraż może się stopniowo zwiększać.

Po drugie – jeśli organizujesz imprezy w eleganckim stylu, może będzie Ci potrzebne więcej miejsca na niestandardowe wymiarowo meble. Leżak czy leżanka do wypoczynku dla gości to modne udogodnienia, które pasują do większego ogrodu. Ważne jest, aby były wykonane z jakościowych komponentów i odpowiadały wizualnie stylowi imprezy.

Po trzecie – pogoda w maju może zaskoczyć. Odpowiednim rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalnego namiotu lub namiotów. To idealne zabezpieczenie w razie deszczu, wiatru lub chłodu. Deszcz majowy lub czerwcowy może być przyjemny – gdy temperatura sprzyja. Może być też dokuczliwy, jeśli termometr zatrzymuje się na temperaturze rzędu 13 czy 14 stopni. Niezależnie od temperatury, jedno jest pewne – goście nie będą chcieli moknąć, nawet jeśli byłby to przyjemny ciepły deszcz. Na wyposażeniu firmy cateringowej lub eventowej powinien znaleźć się namiot (lub namioty) odpowiednich rozmiarów.

Gdzie znaleźć na to wszystko miejsce? Tym akurat nie musisz się martwić. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami. Razem z Tobą ustalimy, jaki metraż boksu w magazynie samoobsługowym będzie dla Ciebie odpowiedni.

Życzymy Ci wielu udanych imprez plenerowych i owocnego sezonu biznesowego!

Tagi: wynajem magazynów, magazyn samoobsługowy, magazyny samoobsługowe

Comments are closed.