Lato czeka, a Ty…przygotuj się na sezon targowy
14 czerwca 2019
Gdzie przechować zabawki i sprzęty po wakacjach?
16 września 2019
Show all

Wakacyjne powroty i przeprowadzki

Koniec roku szkolnego kojarzymy zwykle ze szkołą podstawową lub liceum. Czerwiec to także koniec nauki na uczelniach. Najbardziej zmotywowani studenci zdają egzaminy w tzw. terminach zerowych, aby już z początkiem lipca mieć wolne.

Plany wakacyjne studentów są różnorodne. Część osób zostaje w akademiku, na stancji lub w wynajmowanym mieszkaniu, aby pracować podczas wakacji. Inni udają się na bliższe lub dalsze wojaże, aby cieszyć się czasem wolnym i nie ograniczonym ustawowym prawem do urlopu. Wielu studentów z chęcią wraca do swoich domów rodzinnych – szczególnie, jeśli wyjechali z pięknych zakątków Polski i przenieśli się do betonowego miasta. Przyjemnie jest wypocząć w ogrodzie u rodziców – nie zastąpi tego najatrakcyjniejsza agroturystyka ani piękny apartament.

Jeśli należysz do tych szczęśliwych studentów, którzy mają już zdane egzaminy i na czas wakacji ewakuujesz się w rodzinne strony, czeka Cię pakowanie i przechowywanie lub przenoszenie rzeczy osobistych. Nawet, jeśli nie będziesz brać wszystkiego ze sobą, na pewno spakujesz potrzebne ubrania, pościel czy ręczniki.

Jak zorganizować przeprowadzkę z akademika lub stancji na wakacje?

Masz różne opcje, jak to zorganizować. Pierwsza, która nasuwa się na myśl, to zwrócenie się o pomoc do rodziców. Może nie będzie to im bardzo na rękę, ale zapewne nie zostawią Cię na pastwę losu. Kłopot w tym, że we wrześniu będzie ich czekać przejażdżka w drugą stronę. Na myśl o tym mogą  dostać gęsiej skórki, choć na razie mogą odsunąć tę perspektywę w czasie i o niej nie myśleć.

Jeśli Twoi rodzice nie mogą Ci pomóc lub zwyczajnie nie chcesz zawracać im głowy, poproś o przysługę przyjaciół lub znajomych. Założymy się, że w większości przypadków będą w stanie Ci pomóc.

Może się jednak zdarzyć, że pomyślisz sobie: „wolę nie prosić znajomych, bo nie chcę stawiać kogoś w sytuacji, gdy musiałby odmówić, a poza tym nie wiem, jak odwdzięczyć się za taką przysługę”. Jeśli nie chcesz zaciągać takich zobowiązań, możesz podejść do sprawy biznesowo, tzn. zapłacić firmie przewozowej. Firma zabierze spakowane rzeczy i dostarczy je do wskazanego miejsca. Może być to jednak mało opłacalne – zależy od długości trasy oraz Twojego budżetu. Zdecydowanie lepiej byłoby zachować te pieniądze na wakacyjne wydatki.

Jeśli chcesz dobrze zaplanować przechowanie swoich rzeczy między kolejnymi semestrami roku akademickiego, zainteresuj się inną opcją niż angażowanie rodziców lub płacenie firmie przewozowej. Będzie się ona wiązać także z opcją płatną, ale może Cię to mniej kosztować. Chodzi o wynajem boksu w magazynie samoobsługowym. Każde większe miasto dysponuje takimi usługami, bo wiele osób się przeprowadza lub remontuje mieszkania i chce gdzieś przechować meble oraz sprzęty domowe.

Nasza podpowiedź
Widzimy, że na rynku amerykańskim temat przeprowadzek z college jest ważny. Na Pinterest znajdziecie wiele podpowiedzi typu „jak efektywnie przeprowadzić się z akademika”.

Zobaczcie na przykład tę inspirację do pakowania ubrań – bardzo pomysłowa!

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/490399846897506649/

 

Polecamy Ci między innymi te miejsca – do poczytania i/lub obejrzenia:

Wszystkim studentom życzymy sprawnych przeprowadzek i udanych wakacji!

Tagi: przechowalnia mebli warszawa

Comments are closed.