Gdzie przechować zabawki i sprzęty po wakacjach?
16 września 2019
Rower – gdzie go przechować w sezonie jesienno-zimowym?
16 października 2019
Show all

Wrzesień – czas studenckich przeprowadzek

Wrzesień kojarzy się z czasem zmian w życiu. Wiele osób – mimo, że lato jeszcze trwa – wraca z wakacji. Cóż, wielu z nas wzywają obowiązki związane z rozpoczęciem nowego roku edukacji. Ulice miast zapełniają się pieszymi i samochodami. W sklepach trwa gorączka zakupów – nerwowo biegamy w poszukiwaniu plecaków, przyborów szkolnych, odpowiedniego obuwia i odzieży.

To wszystko nie dotyczy jednej grupy, która uczestniczy w systemie edukacji – studentów. Co prawda rozpoczynają oni zajęcia miesiąc później, ale we wrześniu już przygotowują się do roku akademickiego.

Wrześniowy ruch na rynku najmu mieszkań…

Największy ruch, jeśli chodzi o studentów, widać we wrześniu na rynku mieszkań na wynajem. W wakacje niewiele osób zajmuje się tym tematem. Niektórzy chcą odpocząć od obowiązków i cieszyć się wolnym czasem, inni oddają się wakacyjnej pracy. Wrzesień oznacza powrót do życia studenckiego, w którym dla studentów „przyjezdnych” ważną kwestię stanowi zakwaterowanie.

Jak informuje portal Total Money w swojej lipcowej publikacji, ceny we wrześniu wręcz szybują w górę. Autorka wpisu pokusiła się o zestawienie średnich cen mieszkań na wynajem w największych miastach, w których mieszkają studenci. Oczywiście, wynajem mieszkania to nie jedyna opcja zakwaterowania podczas studiów. Inne możliwości to akademik lub zamieszkanie u rodziny – jeśli jest taka możliwość.

…oraz przeprowadzek

Wynajem mieszkania nieuchronnie wiąże się z inną kwestią – przeprowadzką. Tu istotny jest transport. Jeśli Twój dobytek mieści się w niewielu paczkach, możesz dogadać się z rodziną lub znajomymi, aby pomogli Ci przewieźć rzeczy na miejsce docelowe. Jeśli nie chcesz obciążać rodziny czy przyjaciół albo masz dużo rzeczy do przewiezienia, w Internecie znajdziesz wiele ogłoszeń firm zajmujących się przeprowadzkami. Firmy transportowe mają nawet specjalne oferty dla studentów, uprawniające do zniżek na podstawie ważnej legitymacji. Na stronie firmy można podać informacje do wyceny. Pod uwagę brane są nie tylko adres odbioru i dostawy, ale także liczba pięter oraz informacja, czy w budynku jest winda.

Planowanie scenariuszy zakwaterowania

Może się to wydawać „pieśnią przyszłości”, ale – myśląc długoterminowo – trzeba być też gotowym na nieprzewidziane sytuacje. Taką sytuacją może być wypowiedzenie umowy najmu mieszkania, bo…najemca się rozmyślił w ostatniej chwili. Co wtedy zrobić? W takiej sytuacji pierwszym pytaniem jest „gdzie zamieszkać”? Może pojawić się opcja pomieszkania przez parę dni u znajomych lub rodziny. To dobre rozwiązanie tymczasowe, ale niezbędne będzie przechowanie rzeczy do czasu znalezienia nowego lokum – przynajmniej tych rzeczy, które nie są potrzebne na co dzień.

W takiej sytuacji dobrym i łatwo dostępnym rozwiązaniem jest magazyn samoobsługowy. W dużych miastach łatwo znaleźć takie oferty.

Być może magazyn samoobsługowy kojarzy Ci się z dużą powierzchnią, za którą musisz sporo zapłacić? Zawsze możesz wynająć nieduży boks, w którym zmieścisz swój studencki dobytek.

Sprawdź rozwiązania Przechowamy Wszystko dla najmniejszych powierzchni:

Jeśli masz bieżące pytania, skorzystaj z opcji rozmowy z konsultantem dostępnej w każdym miejscu  naszej strony internetowej.  

 

Życzymy udanego początku roku akademickiego i samych pozytywnych niespodzianek!

 

  1. Nie jest to temat główny naszego wpisu, ale…jeśli jesteś studentem pierwszego roku lub rodzicem przyszłego studenta i chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje usamodzielnienie się, obejrzyj video na ten temat.

Comments are closed.