Ostatni dzwonek na zdemontowanie świątecznej choinki

Gdzie przechować sprzęt po sezonie zimowym
15 stycznia 2019
Dokumentacja pracownicza – jak i gdzie ją przechować?
8 marca 2019
Show all

Ostatni dzwonek na zdemontowanie świątecznej choinki

Nadchodzi czas, kiedy wreszcie trzeba będzie zmierzyć się z tą kwestią i „rozebrać” choinkę (jeśli to jeszcze przed Tobą). Co do terminów wskazanych do tego działania, w ogólnodostępnych źródłach internetowych znajdziesz dwa– pierwszy to Święto Trzech Króli, czyli 6 stycznia. Drugi i ostateczny termin to Święto Ofiarowania Pańskiego, które przypada w dniu 2 lutego. I ku temu dniu zbliżamy się wielkimi krokami.

Część z nas pozbyła się świątecznej choinki w pierwszej połowie stycznia z poczuciem, że rozpoczął się już nowy rok, więc okres podsumowania i świętowania trzeba już zakończyć. Inni chcą cieszyć się widokiem świątecznego drzewka jak najdłużej (zakładając, że jest ono jeszcze w dobrym stanie).

To działanie wymaga znalezienia czasu, którego mamy mało w natłoku codziennych zajęć. Samo „rozebranie” drzewka z ozdób to dopiero początek – trzeba też pomyśleć, gdzie bezpiecznie schować ozdoby choinkowe na następny rok (lub lata).

W Internecie znajdziesz wiele podpowiedzi, jak przechować świąteczne dekoracje, aby spokojnie mogły doczekać do kolejnego Bożego Narodzenia. Różne źródła piszą o wykorzystaniu starych gazet lub tekstyliów, którymi można owinąć delikatne przedmioty. Na blogach i portalach tematycznych znaleźliśmy pomysł, aby do pakowania bombek wykorzystać wytłoczki do jajek lub kubeczki jednorazowe wypełnione czymś miękkim. Kreatywność nie zna granic i dobrze, że tak jest!

Zwolennicy perfekcyjnej organizacji zwracają uwagę, że można podzielić przedmioty według czasu, kiedy będą potrzebne. Część dekoracji – jak świeczki, stroiki na stół czy parapet – wyciągamy wcześniej, aby wprowadzić w domu przedsmak świątecznej atmosfery. Ozdoby choinkowe mogą być przydatne nieco później, gdy już w odpowiednim czasie zaopatrzymy się w drzewko świąteczne.

Trudniej jest znaleźć w Internecie informacje o tym, gdzie zmagazynować bombki, łańcuchy czy lampki choinkowe. Posiadacze domów wynoszą je na strych lub do piwnicy. Przy tym drugim rozwiązaniu warto zadbać o to, aby wnętrze pudełka lub pojemnika pozostało suche. Można to zapewnić dzięki żelowi silikonowemu, który pochłania wilgoć. Osoby mające mniejszą powierzchnię mieszkalną mogą wygospodarować miejsce wysoko w szafie lub szafkach, z których się rzadko korzysta (takich, które są wysoko zamontowane i trzeba do nich używać drabiny lub schodków).

Nie znaleźliśmy jednak pewnej podpowiedzi, na którą jest dobre miejsce na naszym blogu. Kartony z ozdobami świątecznymi możesz przechować w małym boksie wynajętym w magazynie samoobsługowym. Ta opcja może być szczególnie użyteczna dla osób, które mieszkają w Warszawie, a w swoim mieszkaniu nie mają na tyle miejsca, aby zapełniać je kartonami, które są potrzebne tylko raz do roku. Magazyn typu self-storage rozwiązuje też problem ewentualnego zniszczenia przedmiotów – odpowiednia temperatura pomieszczeń pozwoli zachować suchość wewnątrz pudełek lub opakowań.

Jednym słowem – to rozwiązanie typu „dwa w jednym”. Oszczędność miejsca w domu oraz dobre warunki przechowania. Czyli dwa problemy z głowy!

Więcej informacji o przechowywaniu znajdziesz tu:

polenka.pl/wnetrza/rozebrac-choinke-przechowywac-ozdoby-choinkowe

czterykaty.pl/czterykaty/7,58140,21171583,jak-przechowywac-ozdoby-swiateczne

homify.pl/katalogi-inspiracji/377224/najlepsze-triki-na-przechowywanie-dekoracji

Comments are closed.

Call Now Button